نما رومی سیمانی

نمای رومی سیمان یکی از پرطرفدارترین سبک اجرای نما برای نمای ویلا و آپارتمان و حتی برج می باشد و که اگر بصورت اصولی با مصالح مناسب و با کیفیت و هارمونی رنگ اجرا شود نمای لاکچری و بسیار چشم نواز خواهد بود و از دیدن نمای رومی ساختمان خود لذت خواهید برد. به جرات می توان گفت یکی از نماهایی که در برهه از زمان خاصی به شهرت نرسیده و تاریخ انقضا ندارد و از دیرباز همیشه به عنوان یکی از اولین گزینه جهت اجرای نمای ساختمان بود نمای رومی می باشد که با انتخاب گروه و استادکاران و سیمانکار حرفه ای این اثر را خلق کنید. افرادی که در کارها و پروژه های ساختمانی هستند به خوبی اطلاع دارند نما رومی سیمان را می توان با طرح و مدل های مختلفی اجرا کرد که ما در این مقاله به بیان و بررسی طرح و مدل های مختلف و نحوه اجرای این سبک می پردازیم

برخی از نمونه کارهای شرکت رومی کاران

برای بازدید نمونه کارهای بیشتر اینجا کلیک کنید

شاید در اطراف خود ساختمان های شکیل و مجللی را دیده اید و با توجه به نوع معماری و طراحی نمای آن حدس زده اید که مانند ساختمان های رم و ایتالیا می باشد اجرای نما این سبک از ساختمان ها را نما رومی میگویند. در بیشتر پروژه ها برای اجرای ظاهر ساختمان خود به دلیل طبیعی بودن و همچنین به صرفه بودن و کاهش هزینه از نمای سیمان استفاده می کنند چون این نوع مصالح به دلیل تنوع در طرح و مدل همچنین تنوع در اجرا و رنگ زیبایی نما را چند برابر می کنند و این نوع اجرای نما رومی با این مصالح یکی از ارزانترین و در عین حال حرفه ای ترین اجراهای نما به شمار می رود. البته از سنگ هم میتوان در اجرای نما رومی استفاده کرد اما کارفرما و صاحبان ساختمان به دلیل محدود بودن در طرح و تنوع و خطر ریزش و همچنین هزینه ی بالای متریال و مصالح نما سیمانی را انتخاب می کنند .

اجرای تخصصی نمای ویلا و سیمانکاری دیوار کف سقف - سیمانبری - ستون سرستون - در سبک کلاسیک و مدرن با بیش از 29سال سابقه در زمینه ی اجرای نما

اجرای نما رومی سیمان

برای اجرای نما رومی با سیمان باید توجه داشته باشید که مجری نما حرفه ای راانتخاب کنید تا بتواند تمام جزییات کار را به خوبی ب سیمان برای شما انجام دهد . می توان گفت یک از موثرترین مواردی که در زیبایی نمای رومی ساختمان با سیمان موثر است حرفه ای پیمانکار نما انتخابی شما میباشد در غیر این این صورت نمای بی کیفیت و بدون هیچ گونه زیبایی را تحویل خواهید گرفت. با افتخار اعلام میکنیم شرکت رومی کاران با بیش از 30 سال تجربه در حوزه ی نمای کلاسیک و نما رومی سیمان با 74 پروژه ی موفق تا این لحظه هیچگونه نارضایتی از سوی کارفرمایان و مهندسین نداشته. یکی دیگر از مواردی که در نحوه اجرای نمای رومی با سیمان موثر می باشد انتخاب سیمان با کیفیت و مناسب می باشد که هم در زیبایی نمای ساختمان شما موثر است هم در مقاومت و دوام آن. اگر شما اقدام به خرید سیمان سفید بی کیفیت کنید هر چند که نمای شما زیبا میشود ولی در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مقاومتی آنچنانی نخواهد داشت و دوام آن کم می باشد و با ایجاد ترک های ریز و درشت و ریخته شدن سیمان ها از روی سطح کار نمای شما آسیب می بیند. پس در کنار خرید متریال و مصالح با کیفیت سیمان اجرای نمای خود را به افراد با تجربه و متخصص در این زمینه واگذار کنید و کافیست کار را به کاردان بسپارید.

نحوه اجرای نمای رومی سیمان

1-در ابتدا کار با استفاده از توری رابیتس، شاسی کشی می‌کنیم و سطح مناسبی را برای پیاده‌سازی نما فراهم می‌کنیم.

زیرسازی سیمانکاری

2- بعد از بستن توری رابیتس و جوشکاری‌ها، روی توری را با ملات پودر سنگ و سیمان به اصطلاح خمیر مالی می‌پوشانیم تا بستری مناسب را برای ملات ماسه سیمان فراهم کنیم.

زیرسازی سیمانکاری

نکته مهم: اگر سطح به صورت جوشکاری ورابیتس نبود و به صورت دیوار مانند بلوک آجر یا پیش ساخته بود مراحل فوق نیاز نیست انجام شود و در مرحله اول کروم بندی انجام میشود

3- سپس کروم‌ بندی‌های ارتفاعی و طولی را اجرا می‌کنیم تا سطح صاف و یکدستی برای پیاده‌سازی ادامه‌ی مراحل داشته باشیم. فقط باید در این مرحله حتما در کیفیت ملات خود دقت کنیم. زیرا اگر از ملات با سیمان کم یا بی‌کیفیت استفاده کنیم، یا دانه‌های ماسه از حد معینی بزرگ‌ تر یا کوچکتر باشند، احتمال ترک خوردن دیوار، افزایش خواهد یافت.

اجرای تخصصی سیمانکاری و کروم بندی

4- در این مرحله، فاصله‌ی بین کروم‌ها با ملات ماسه سیمان پر می‌شود تا زیرسازی اولیه برای اجرای اندود سیمانی انجام شود.

اجرای تخصصی نما کلاسیک و مدرن همچنین سیمانکاری از جمله نمای شسته ابساب قلمدانی سیمانبری ستون سرستون و ابنما با بهترین کیفیت همراه با 15 سال ضمانت

5- یکی از مهم‌ترین نکات برای پیاده‌سازی نمای رومی سیمان این است که اگر می‌خواهید ملات قابلیت چسبندگی بیشتری داشته باشد، باید قبل از اجرای اندود سیمانی،هم از چسب بتن و هم سطح زیرین آن را مرطوب کنید.

اجرای سیمانکاری دیوار و استخر همراه با اب بندی سیمان

6- یکی دیگر از نکات مهم دیگری هم که باید مد نظر داشته باشید تا بتوانید نما را به بهترین شکل ممکن پیاده‌سازی کنید، عمل‌آوری بتن است. برای عمل آوری بتن باید روزی 3 بار به مدت 3 روز  آب داده شود تا سیمان مقاوم شده و ترک نخورد .انجام دادن همین چند نکته ساده شاید کار راحتی به نظر بیاید اما در واقعیت هر کسی از پس اجرای آن برنمی‌آید.

ویژگی های نمارومی سیمان

نما رومی سیمان یکی از زیرمجموعه های نما کلاسیک میباشد که این روزها بسیار طرفدار دارد. احتمالا ساختمان‌های بسیاری را دیده‌اید که در نمای خارجی آنها، از عناصر معماری رایج در ایران یا روم باستان استفاده شده است. به این قبیل نماها، نمای کلاسیک گفته می‌شود. یکی از زیرشاخه های نمای کلاسیک نما رومی مباشد. در واقع استفاده از تناسبات و جزئیات رایج در معماری عصر باستان و قوس های به صورت گرد شکل و عریض همچنین دوره نئوکلاسیک، در این قبیل ساختمان‌ها مشاهده می‌گردد که نمایانگر قدرت، شکوه و عظمت کاخ‌های آن دوران است. اما این سبک در ایران به اشتباه مترادف با نمای رومی در نظر گرفته می‌شود؛ با اینکه شباهت‌هایی بین این دو سبک در طراحی وجود دارند اما هم نمای کلاسیک و هم نمای رومی سبکی کاملا جداگانه محسوب می‌شوند.

نما رومی سیمان نظم و تقارن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. عموما این سبک از معماری کلاسیک بیانگر ثروت , تجملاتی بودن و لاکچری بودن نمارا به رخ میکشد

ابزار مورد نیاز در نما رومی سیمان

قطعا شما به عنوان فردی که به دنبال مجری نما برای اجرای نمای رومی با سیمان ساختمان خود هستید، می‌دانید که اجرای هر نما، مصالح خاص خود را نیاز دارد. متریال اصلی شما برای اجرای نمای رومی با سیمان، ملات سیمان است که آخرین لایه‌ی نما با آن اجرا می شود. اما نکته قابل توجه این است که برای اجرای نما رومی با سیمان به لوازمی نیاز داریم که شامل موارد زیر می باشد:

  • فرغون
  • استنبلی
  • سطل
  • سرند چشم بلبلی
  • بیل
  • غربال
  • دستکش
  • ابزار سیمان کاری مانند ملاقه سیمان کاری، ملات پاش دستی و انواع تخته ماله
  • ابزار عمومی بنایی مانند شاقول، شمشه آهنی و چوبی، ریسمان کار، کمچه و ماله

نمای رومی با سیمان چقدر طول می کشد؟

باید بدانید مدت زمان اجرای نمای سیمانی به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم‌­ترین این عوامل شرایط آب­‌و­هوایی موجود در هنگام اجرای آن است. آب و هوا از اساسی‌ترین شرایط برای خشک شدن ملات ماسه سیمان و بتن هستند. از دیگر عوامل موثر در مدت زمان اجرای نمای سیمانی، سطح مورد نظر اجرای نما، ارتفاع ساختمان و هم‌ چنین جزییات اجرای طرح نمای سیمانی است. اگر اجرای نمای رومی با سیمان به افراد کاربلد و پیمانکار حرفه ای بسپارید در کوتاه ترین زمان با کیفیت ترین نما را به شما تحویل خواهند داد.


با مطالبی که در این مقاله برای شما بیان کردیم به طور حتم شما هم متوجه شدید که اجرای نمای  رومی با سیمان، نمای ارزانی است که با ساده‌ترین مصالح و ابزارها اجرا می‌شود. اما فراموش نکنید که اگر در انتخاب مجریان نمای خود دقت نکنید، همین نمای به ظاهر ساده و ارزان می‌تواند خسارات جبران ناپذیری به شما وارد کند. پس در اجرای نمای رومی با سیمان ساختمان خود در انتخای پیمانکار نما دقت کنید.


شرکت رومی کاران با بیش از 29 سال تجربه در زمینه ی اجرای تخصصی نمای کلاسیک از جمله نمای سیمان و سیمانکاری دیوار حیاط کف سقف – نمای شسته – ستون سرستون – سیمانبری – ابنما – ابساب قلمدانی برشکاری سیمان – دورپنجره باند قرنیز طرح سنگ طرح چوب الاچیق فعالیت میکند. و تا این لحضه 87 پروژه به اتمام رسیده است و هیچگونه نارضایتی از سوی کارفرمایان در کارنامه رومی کاران ثبت نشده است.

با افتخار اعلام میکنیم که شرکت رومی کاران در همه نقاط ایران از جمله شیراز . بندر عباس. اصفهان . گیلان مازندران. خوزستان  مخصوصا تهران کرج فعالبت کرده است. در صورت تمایل همکاری با شرکت رومی کاران با شمارهای زیر  یا صفحات مجازی از جمله تلگرام واتساپ و ایمیل ارتباط داشته باشید

09126726180 – 09332848072

شرکت رومی کاران