نما سیمانی

نمای سیمان یکی از پرطرفدارترین سبک اجرای نما برای نمای ویلا و آپارتمان و حتی برج می باشد و که اگر بصورت اصولی با مصالح مناسب و با کیفیت و هارمونی رنگ اجرا شود نمای لاکچری و بسیار چشم نواز خواهد بود و از دیدن نمای رومی ساختمان خود لذت خواهید برد. به جرات می توان گفت یکی از نماهایی که در برهه از زمان خاصی به شهرت نرسیده و تاریخ انقضا ندارد و از دیرباز همیشه به عنوان یکی از اولین گزینه جهت اجرای نمای ساختمان بود نمای رومی می باشد که با انتخاب گروه و استادکاران و سیمانکار حرفه ای این اثر را خلق کنید. افرادی که در کارها و پروژه های ساختمانی هستند به خوبی اطلاع دارند نما سیمان را می توان با طرح و مدل های مختلفی اجرا کرد که ما در این مقاله به بیان و بررسی طرح و مدل های مختلف و نحوه اجرای این سبک می پردازیم

برخی از نمونه کارهای شرکت رومی کاران

برای بازدید نمونه کارهای بیشتر اینجا کلیک کنید

شاید در اطراف خود ساختمان های شکیل و مجللی را دیده اید و با توجه به نوع معماری و طراحی نمای آن حدس زده اید که مانند ساختمان های رم و ایتالیا می باشد اجرای نما این سبک از ساختمان ها را نما رومی میگویند. در بیشتر پروژه ها برای اجرای ظاهر ساختمان خود به دلیل طبیعی بودن و همچنین به صرفه بودن و کاهش هزینه از نمای سیمان استفاده می کنند چون این نوع مصالح به دلیل تنوع در طرح و مدل همچنین تنوع در اجرا و رنگ زیبایی نما را چند برابر می کنند و این نوع اجرای نما رومی با این مصالح یکی از ارزانترین و در عین حال حرفه ای ترین اجراهای نما به شمار می رود. البته از سنگ هم میتوان در اجرای نما رومی استفاده کرد اما کارفرما و صاحبان ساختمان به دلیل محدود بودن در طرح و تنوع و خطر ریزش و همچنین هزینه ی بالای متریال و مصالح نما سیمانی را انتخاب می کنند .

اجرای تخصصی نمای ویلا و سیمانکاری دیوار کف سقف - سیمانبری - ستون سرستون - در سبک کلاسیک و مدرن با بیش از 29سال سابقه در زمینه ی اجرای نما

نحوه اجرای نمای سیمان

1-در ابتدا کار با استفاده از توری رابیتس، شاسی کشی می‌کنیم و سطح مناسبی را برای پیاده‌سازی نما فراهم می‌کنیم.

زیرسازی سیمانکاری

2- بعد از بستن توری رابیتس و جوشکاری‌ها، روی توری را با ملات پودر سنگ و سیمان به اصطلاح خمیر مالی می‌پوشانیم تا بستری مناسب را برای ملات ماسه سیمان فراهم کنیم.

زیرسازی سیمانکاری

نکته مهم: اگر سطح به صورت جوشکاری ورابیتس نبود و به صورت دیوار مانند بلوک آجر یا پیش ساخته بود مراحل فوق نیاز نیست انجام شود و در مرحله اول کروم بندی انجام میشود

3- سپس کروم‌ بندی‌های ارتفاعی و طولی را اجرا می‌کنیم تا سطح صاف و یکدستی برای پیاده‌سازی ادامه‌ی مراحل داشته باشیم. فقط باید در این مرحله حتما در کیفیت ملات خود دقت کنیم. زیرا اگر از ملات با سیمان کم یا بی‌کیفیت استفاده کنیم، یا دانه‌های ماسه از حد معینی بزرگ‌ تر یا کوچکتر باشند، احتمال ترک خوردن دیوار، افزایش خواهد یافت.

اجرای تخصصی سیمانکاری و کروم بندی

4- در این مرحله، فاصله‌ی بین کروم‌ها با ملات ماسه سیمان پر می‌شود تا زیرسازی اولیه برای اجرای اندود سیمانی انجام شود.

اجرای تخصصی نما کلاسیک و مدرن همچنین سیمانکاری از جمله نمای شسته ابساب قلمدانی سیمانبری ستون سرستون و ابنما با بهترین کیفیت همراه با 15 سال ضمانت

5- یکی از مهم‌ترین نکات برای پیاده‌سازی نمای رومی سیمان این است که اگر می‌خواهید ملات قابلیت چسبندگی بیشتری داشته باشد، باید قبل از اجرای اندود سیمانی،هم از چسب بتن و هم سطح زیرین آن را مرطوب کنید.

اجرای سیمانکاری دیوار و استخر همراه با اب بندی سیمان

6- یکی دیگر از نکات مهم دیگری هم که باید مد نظر داشته باشید تا بتوانید نما را به بهترین شکل ممکن پیاده‌سازی کنید، عمل‌آوری بتن است. برای عمل آوری بتن باید روزی 3 بار به مدت 3 روز  آب داده شود تا سیمان مقاوم شده و ترک نخورد .انجام دادن همین چند نکته ساده شاید کار راحتی به نظر بیاید اما در واقعیت هر کسی از پس اجرای آن برنمی‌آید.

ویژگی های نمارومی سیمان

نما رومی سیمان یکی از زیرمجموعه های نما کلاسیک میباشد که این روزها بسیار طرفدار دارد. احتمالا ساختمان‌های بسیاری را دیده‌اید که در نمای خارجی آنها، از عناصر معماری رایج در ایران یا روم باستان استفاده شده است. به این قبیل نماها، نمای کلاسیک گفته می‌شود. یکی از زیرشاخه های نمای کلاسیک نما رومی مباشد. در واقع استفاده از تناسبات و جزئیات رایج در معماری عصر باستان و قوس های به صورت گرد شکل و عریض همچنین دوره نئوکلاسیک، در این قبیل ساختمان‌ها مشاهده می‌گردد که نمایانگر قدرت، شکوه و عظمت کاخ‌های آن دوران است. اما این سبک در ایران به اشتباه مترادف با نمای رومی در نظر گرفته می‌شود؛ با اینکه شباهت‌هایی بین این دو سبک در طراحی وجود دارند اما هم نمای کلاسیک و هم نمای رومی سبکی کاملا جداگانه محسوب می‌شوند.

نما رومی سیمان نظم و تقارن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. عموما این سبک از معماری کلاسیک بیانگر ثروت , تجملاتی بودن و لاکچری بودن نمارا به رخ میکشد

ابزار مورد نیاز در نما رومی سیمان

قطعا شما به عنوان فردی که به دنبال مجری نما برای اجرای نمای رومی با سیمان ساختمان خود هستید، می‌دانید که اجرای هر نما، مصالح خاص خود را نیاز دارد. متریال اصلی شما برای اجرای نمای رومی با سیمان، ملات سیمان است که آخرین لایه‌ی نما با آن اجرا می شود. اما نکته قابل توجه این است که برای اجرای نما رومی با سیمان به لوازمی نیاز داریم که شامل موارد زیر می باشد:

 • فرغون
 • استنبلی
 • سطل
 • سرند چشم بلبلی
 • بیل
 • غربال
 • دستکش
 • ابزار سیمان کاری مانند ملاقه سیمان کاری، ملات پاش دستی و انواع تخته ماله
 • ابزار عمومی بنایی مانند شاقول، شمشه آهنی و چوبی، ریسمان کار، کمچه و ماله

نمای رومی با سیمان چقدر طول می کشد؟

باید بدانید مدت زمان اجرای نمای سیمانی به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم‌­ترین این عوامل شرایط آب­‌و­هوایی موجود در هنگام اجرای آن است. آب و هوا از اساسی‌ترین شرایط برای خشک شدن ملات ماسه سیمان و بتن هستند. از دیگر عوامل موثر در مدت زمان اجرای نمای سیمانی، سطح مورد نظر اجرای نما، ارتفاع ساختمان و هم‌ چنین جزییات اجرای طرح نمای سیمانی است. اگر اجرای نمای رومی با سیمان به افراد کاربلد و پیمانکار حرفه ای بسپارید در کوتاه ترین زمان با کیفیت ترین نما را به شما تحویل خواهند داد.


با مطالبی که در این مقاله برای شما بیان کردیم به طور حتم شما هم متوجه شدید که اجرای نمای  رومی با سیمان، نمای ارزانی است که با ساده‌ترین مصالح و ابزارها اجرا می‌شود. اما فراموش نکنید که اگر در انتخاب مجریان نمای خود دقت نکنید، همین نمای به ظاهر ساده و ارزان می‌تواند خسارات جبران ناپذیری به شما وارد کند. پس در اجرای نمای رومی با سیمان ساختمان خود در انتخای پیمانکار نما دقت کنید.


شرکت رومی کاران با بیش از 29 سال تجربه در زمینه ی اجرای تخصصی نمای کلاسیک از جمله نمای سیمان و سیمانکاری دیوار حیاط کف سقف – نمای شسته – ستون سرستون – سیمانبری – ابنما – ابساب قلمدانی برشکاری سیمان – دورپنجره باند قرنیز طرح سنگ طرح چوب الاچیق فعالیت میکند. و تا این لحضه 87 پروژه به اتمام رسیده است و هیچگونه نارضایتی از سوی کارفرمایان در کارنامه رومی کاران ثبت نشده است.

با افتخار اعلام میکنیم که شرکت رومی کاران در همه نقاط ایران از جمله شیراز . بندر عباس. اصفهان . گیلان مازندران. خوزستان  مخصوصا تهران کرج فعالبت کرده است. در صورت تمایل همکاری با شرکت رومی کاران با شمارهای زیر  یا صفحات مجازی از جمله تلگرام واتساپ و ایمیل ارتباط داشته باشید

09126726180 – 09332848072

شرکت رومی کاران
14 پاسخ
 1. محمد عزیزی
  محمد عزیزی می گوید

  سلام یه سوال داشتم . من پارسال خونمو نما سیمانی انجام دادم اما کچسیاه و کثیف شده به نظرتون باید چیکار کنم؟؟؟؟

  پاسخ
  • Saeed
   Saeed می گوید

   سلام و درود بر شما
   جناب نمای سیمان اگه بخواین ۱۰ الی ۱۵ سال کاملا تمیز و سفید و یکدست بمونه باید از رنگ و نانو استفاده کنید.

   پاسخ
  • Saeed
   Saeed می گوید

   سلام دوست عزیز . این مورد مقوله ای نیست که بشه در چند خط توضیح داد
   ۱. در نمای سیمان هزینه کاملا نصف نمای سنگ هست.
   ۲. سیمان طبیعتاً مقاومت خیلی بیشتری نسبت به سنگ داره.
   ۳. در نمای سنگ نیاز به رنگ و نقاشی نما نیست.
   ۴. در نمای بنگ تیم اجرا کننده کاملا محدود هستن . برای مثال سرستون ها در کارخانجات الماس بری می‌شوند و اجرا کننده ناچار است که همان را نصب کند و هیچ تغییر در شکل سرستون نمی‌تواند اجرا کند اما در سیمان اجرا کننده و کارفرما هر طرحی که مد نظر داشته باشم تیم اجرا کننده می‌تواند انجام دهد چون کاملا صفر تا صد هنر دست میباشد.
   ۵. در نمای سنگ احتمال ریزش وجود دارد اما نمای سیمان حتی در اثر بارش و برف و شرایط جوی آب و هوا مقاومت خود را نه تنها از دست نمی‌دهد بلکه مقاومتش چندین برابر میشود.

   پاسخ
 2. عرفان جمشاسب
  عرفان جمشاسب می گوید

  ببخشید یه سوال داشتم چرا بعضی از نماها بعداز اجرای نما ساختمون زرد و کدر میشن اما یه سری از نماها دیدیم که کاملا سفید و یکدست هستن؟؟؟

  پاسخ
  • Saeed
   Saeed می گوید

   سلام دوست عزیز.
   استفاده از پودر و سیمان مناسب تاثیر زیادی داره . پودر جوشقان ممتاز نمای پروژه و کاملا سفید می‌کنه اما یه سری پودرها هستن مثل پودر سنگ قم کاملا سفید نیستن و در نتیجه زرد و کرم رنگ اجرا میشوند.
   البته نماهایی هست که بعداز اجرا رنگ میزنن که اون مبحث جدا داره

   پاسخ
 3. علیرضا همتی
  علیرضا همتی می گوید

  سلام وقت بخیر
  برای ترک خوردن سیمان سبک نما کلاسیک چه راه حلی توصیه میکنین؟

  پاسخ
  • Saeed
   Saeed می گوید

   نمای سیمانی به چند دلیل باعث ترک خوردن میشود اولین مورد عدم توانایی اجرای دقیق و ناتوانی در اجرا هستش مورد دوم مصالح غیر مرغوب و غیر استاندارد هست.
   مورد سوم : نشست ساختمان و سازه هستش اصولاً چندین ماه بعداز اجرای مرحله نما ساختمان نشست می‌کنه که این کاملا طبیعیه در این مواقع ترک ها زیادتر می‌شود و این مرحله هست که نقاش نقش مهمی دارد و یکی از ترفندهای برطرف کردن ترک های نما استفاده از بتونه کاسماتیک هستش.

   پاسخ
 4. مهدیه
  مهدیه می گوید

  سلام . آقا قیمت سیمانکاری دیوار حیاط به متراژ ۷۳۰متر مربع به نظرتون چقدر در میاد؟

  پاسخ
  • سعید
   سعید می گوید

   سلام عزیز . قیمت سیمانکاری به چند آیتم بستگی داره
   طرح مد نظرتون . لوکیشن پروژه . کیفیت اجرا . زیرسازی . و چندین مورد دیگه . بنابراین نمیشه قیمت دقیق و مشخص اعلام کنیم . اولین قدم بازدید از پروژه هستش و دومین قدم برسی طرح مد نظرتون هست . بعد اینکه این مراحل طی شد میشه یه قیمت مشخص اعلام کرد

   پاسخ
  • سعید
   سعید می گوید

   بله دوست عزیز شرکت رومی کاران در تمامی نقاط کشور اکیپ و نیرو مجرب داره برای اجرای سیمانکاری نما کلاسیک و نما مدرن

   پاسخ
 5. احمد بابایی
  احمد بابایی می گوید

  سلام خدمت رومی کاران خسته نباشید خداقوت میگم . با عرض پوزش یه سوال داشتم
  ما با یک گروهی در یک پروژه توافق کردیم که نماشسته اجرا کنن خواستم ببینم قیمت سیمانکاری نما شسته چگونه محاسبه میشود این دوستان هم بند شسته و هم خود شسته را متر طول حساب میکنن . الان به مشکل خوردیم. در صورت امکان ممنون میشم من و راهنمایی کنین

  پاسخ
  • سعید
   سعید می گوید

   سلام . بند متر طول محاسبه میشه و شسته متر مربع محاسبه میشه . اگه غیر این بود متاسفانه بی انصافی میکنن

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *