نمای شسته

شرکت رومی کاران

نمای شسته یکی از نماهای بسیار رایج در ایران می باشد در واقع این نما جزء نماهای اندودی می باشد. اندود در واقع پوشش یکنواختی است که بر روی سفت کاری ساختمان اجرا می شود. این سبک ترکیبی است از سنگ دانه های دانه بندی شده که در بسته بندی با رنگ های متنوع قرمز، مشکی، خاکستری، سبز، سفید و غیره که در بازار یافت می شود و پودر سنگ و سیمان سفید چون این نما بعد از اجرا و به عنوان مرحله پایانی با آب شسته می شود.

اجرای انواع نمای شسته
شرکت رومی کاران

اجرای نما شسته

در ابتدا باید زیر سیمانکاری و زیرسازی اجرا شود و سطح کار تراز باشد تا از مصرف بیش از حد مصالح جلوگیری شود و کار یکدست تر اجرا شود. سپس از شیشه فروشی ها نوار شیشه  تهیه می کنیم. بر روی کار باتوجه به طرح نهایی ریسمان کشی کرده و شیشه ها را با توجه به ریسمان بر روی کار نصب می کنیم. حال مخلوط سنگ دانه ها و پودر سنگ و سیمان سفید با توجه به رنگ نهایی کار با هم مخلوط کرده و یک ملات یکنواختی را آماده کرده و با تخته ماله بر روی کار مابین شیشه ها را پر می کنیم. بعد از زمان حدود ۲۰ دقیقه که سیمان گیرش اولیه پیدا کرد با فرچه یا ابر خیس روی کار را شسته تا سیمان روی سنگ دانه ها پاک شود و سنگ دانه ها نمایان شوند. شاید لازم باشد در چندین مرحله این کار را تکرار کنیم. در این مرحله می توان شیشه ها را بیرون کشید با خرد کردن یا بگذاریم شیشه ها در کار نهایی باقی بمانند که این مورد  بستگی به طرح نهایی دارد. طرح ها بصورت خطی یا لوزی یا مربع مربع و یا اشکال متنوع اجرا می شود.

شرکت رومی کاران

مزایا و معایب نما شسته

مزایا

یکی از مزایا در صورتی که خوب اجرا شود استحکام و ماندگاری بالای آن است. می توان طرح ها ی متنوعی مانند نمای سنگ اجرا کرد ولی با هیزینه بسیار کمتر. تنوع رنگی آن بسیار بالا می باشد. بعضی رنگها کثیفی را نمایان نمی کنند. البته اگر در کار نهایی درز ایجاد کنیم در داخل درزها ممکن است خاک جمع شود و نما را کثیف نشان دهد.


معایب

سرعت اجرای به دلیل پیچیدگی و سنگینی پایین است، شاید در روز حدود ۱۰ متر مربع بتوان اجرا کرد. عایق رطوبت مناسبی نیست. البته می توان روی کار از مواد عایق بیرنگ استفاده کرد.

شرکت رومی کاران

برخی از نمونه کارهای نمای شسته

شرکت رومی کاران

برای سفارش نما شسته یا مشاوره درباره انواع نما شسته 24 ساعته 7 روزه هفته می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

09126726180 : تماس برای سفارش

09332848072 : تماس برای مشاوره

رومی کاران